رالی جانبازان در دولت آباد

 

با درود و صلوات بر محمد و آل محمد ،‌ مراسم استقبال از کاروان نهمین دوره مسابقات رالی جانبازان استان در روستای دولت آباد و تپه نورالشهدا به شرح ذیل می باشد :

 

* پس از اعلام حضور برادران  جانباز در روستای دولت اباد ،‌جلسات توجیهی اهالی تشکیل گردید و موارد مهم و نکات ضروری یادآوری شد .در این جلسات که با حضور اهالی روستای دولت آباد انجام گرفت کمیته استقبال تشکیل و هر کدام از اعضا به وظایف خود آشنا شدند

 

* اعضا کمیته استقبال را  دهیاری و شورای اسلامی ،‌کمیته شهدای گمنام ،‌پایگاه امام صادق (ع)،‌هیئت ابوالفضل العباس (ع) ،‌انجمن بانوان سعادت ،‌مرکز فرهنگی هنری عروج  را تشکیل می دادند.

 

* جلسه ای نیز با حضور فرماندهی محترم پاسگاه سبزدشت درمسجد صاحب الزمان (عج) روستای دولت آباد برگزار و سرگرد ناظمی فرمانده محترم پاسگاه سبزدشت موارد لازم و ضروری را جهت برقرای نظم متذکر شدند .

 

* صبح روز مراسم کمیته استقبال با نصب پوستر ،‌پلاکارد ،‌پرچم در مسیر این مسابقه اقدام نمود. 

 

* ورودی مسجد صاحب الزمان نیز جهت پذیرایی و استراحت کوتاه برادران جانباز توسط اعضاء پایگاه امام صادق (ع) آماده گردیده بود.

 

* اکیپهای انتظامات و راهنمای مسیر با لیاس متحدالشکل و بسیجی از جوانان روستا  با هماهنگی نیروی انتظامی منطقه در محل های مورد نظر مستقر شدند .

 

* فضای تپه نورالشهدا جهت استراحت جانبازان عزیز آماده و امکانات مورد نیاز در آن محل نیز مستقر گردید.

 

* مسیر های مورد نظر توسط یک عدد تانکر آب ،‌آبپاشی گردید.

 

* بسته بندی هایی از محصولات محلی نظیر کشک تلف پسته خرما نیز نیز تهیه گردید.

 

* مراسم استقبال رسما از ساعت 11.45 دقیقه روز جمعه 27/1/89 با حضور پر خیر و برکت جانبازان عزیز انقلاب در محل مسجد صاحب الزمان (عج) روستای دولت آباد آغاز گردید.

 

* توزیع بسته بندی فراورده ای محلی ،‌خوش آمد گویی ،‌چاووش خوانی ،‌برگزاری نماز جماعت ظهر از برنامه های  استقبال بود که توسط هیئت ابوالفضل العباس (ع) روستا  در مسجد صاحب الزمان (عج) انجام شد

 

* با توجه به اینکه ایستگاه کنترل در محل تپه نورالشهدا نیز انجام می شد جانبازان پس از مسجد صاحب الزمان (عج) در  تپه نورالشهدا جهت زیارت قبور شهدای گمنام حضور پیدا کردند.

 

* جانبازان گرانقدر دفاع مقدی در در تپه نورالشهدا با پخش بسته فرهنگی ،‌دود کردن اسپند ،‌کشف و تلف محلی و تازه مورد استقبال گرم اهالی روستای دولت آباد قرار گرفتند .

 

* بسته فرهنگی نیز که شامل بروشور معرفی روستای دولت آباد ،‌شهدای گمنام و یک حلقه سی دی از مراسم تشییع شهدا توسط گروه فرهنگی هنری عروج فراهم و پخش گردید.

 

* برپایی ایستگاه دوغ گیری محلی توسط انجمن بانوان سعادت روستا در این محل نیز صورت گرفت .

 

* لحظه زیارت جانبازان عزیز دفاع مقدس  از قبور شهدای گمنام  باشکوه و از معنویت خاصی برخوردار بود .

 

* جانبازان و خانواده های محترم آنها از بالای تپه نورالشهدا به چشم انداز روستا نیز توجه نمودند و گشت و گذار کوتاهی هم از تپه نور انجام دادند.

 

* از اکیپهای همراه این کاروان از جمله نیروی انتظامی ،‌راهنمایی و رانندگی ،گروه داوران ،‌مسئولین بنیاد شهید شهرستان و استان، صدا و سیما و ... پذیرایی بعمل آمد.

 

* این مراسم با شکوه با بدرقه جانبازان توسط مردم روستا در تپه نورالشهدا در ساعت 2.30 عصر جمعه 27/1/89 به پایان رسید.

 

* در پایان از کلیه عزیزانی که در برپایی این مراسم در شهرستان بافق  و روستای دولت آباد  همکاری نمودند از جمله  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و شهرستان بافق،امام جمعه معزز بافق، ‌فرمانداری شهرستان بافق ،‌شورای اسلامی شهر ،‌بخشداری بخش مرکزی بافق ،‌نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی ،‌تقدیر و تشکر می گردد.

 

 

 

 

دولت آباد

 

 

 

 

 

رالی در دولت آباد

 

 

 

 

 

شهدای گمنام دولت آباد

 

 

 

 

 

شهدای گمنام دولت آباد

/ 0 نظر / 10 بازدید