لحظه ی درنگ

شکر ، یک برگ دیگر از تقویم زندگی مان گذشت ، بهتر بگم یکسال گذشت !

گذشت ! با تمام حوادث و لحظات تلخ و شیرین فردی واجتماعی که در کشورمان اتفاق افتاد انتخابات ، فتنه ، حماسه 9 دی... ؛ تمام این اتفاقات در زندگی ما گذشت اما فراموش کردیم،فراموش کردیم که روزگار مااز صدقه سری چه کسانی می گذرد !

چه کسانی ؟

تمام این اتفاقات با عمر دنیوی داشتن در بند و اسارت مستکبران نبودن و آزاد بودن می گذرد،این دارایی های با ارزش و دوست داشتنی را از صدقه سری زنان و مردانی داریم که در طول تاریخ  در راه این مرز و بوم جانفشانی کرده اند،با ایثار و شهادت خود نعمت آزادی را به ما داده اند،شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی که بی هیچ منتی پا در این راه گذاشتند نمونه بارز  این افرادند.

جای شهدا خالی است که باشند و از شروع سال نو که شور و نشاط خاصی که برای رسیدن به فصل زیبای بهار در جامعه موج می زند را ببینند  ، عید نوروز این میراث حسنه نیز رنگ دیگری بر این شروع بخشیده است.

وقت تنگ است اما لحظه ای درنگ کنیم  ، وقت،وقت قدر دانی است ،از تمام شهدا که با خون خود این لحظات را به ما هدیه کردند. می توان ساعتی را کنار این عزیزان بود. لازم نیست شهیدی که بر مزارش می روید را بشناسید می تواند یک شهید گمنام باشد. مهم نیت ما در قدردانی و سهیم کردن این عزیزان در این لحظات است. مطمئنا زمان زیادی از ما نخواهد گرفت کافیست به دل خود رجوع کنیم و اراده کنیم تا لحظاتی کوتاه و زیبا کنار این عزیزان داشته باشیم!

/ 0 نظر / 36 بازدید